تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای درمان چه چین و چروک هایی کاربرد دارد؟

تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های دینامیک کاربرد دارد؛ یعنی چین و چروک هایی که ایجاد آنها وابسته به انقباض عضلات است مثل چین های بین دو ابرو که به چین اخم معروف است و چین های پیشانی و پنجه کلاغی دور چشم. این نوع چین و چروک ها بر اثر انقباض عضلات ایجاد می شود و اگر ما تزریق بوتاکس را هرچه رودتر انجام دهیم از ایجاد آنها پیشگیری می کنیم. با اطمینان می توان ادعا کرد که دیسپورت (  Dysport  ) بهترین برند بوتاکس در ایران  برای از بین بردن چین و چروک صورت و داشتن صورتی نرم با پوستی یکنواخت است.همچنین علاوه بر رفع چین چروک ها ، درمان تعریق با بوتاکس و کاهش تعداد سردرهای ناشی از میگرن نیز با این ماده قابل انجام است.تا کنون میلیون ها نفر در سراسر دنیا از این محصول استفاده کرده اند که نتایج درخشان حاصله از نظرسنجی ها ی مراکز معتبر پزشکی گواه بر کارایی و کیفیت بسیار بالای این محصول داده است.دیسپورت کیفیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل اولین پیشنهاد ما به کسانی خواهد بود که خواهان تزریق بوتاکس هستند.در کلینیک دکتر قلی زاده هم تزریق دیسپورت در اولویت می باشد . یک هفته تا ده روز پس از تزریق حداکثر زمان شروع اثر گذاری دارو است. ما معمولاً دو هفته پس از انجام تزریق از مریض درخواست می کنیم که برای چک کردن و ترمیم احتمالی مراجعه کند.

 پس از تزریق بوتاکس تا چه مدت اثر بوتاکس باقی خواهد ماند؟

باید بگوییم اثر بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است. ولی می توانیم زمان متوسط بین 3 تا 6 ماه را برای آن ذکر کنیم؛ البته دیده شده در بعضی از افراد تا 8 ماه هم اثر تزریق باقی مانده هرچند که همیشگی نیست. عموماً افراد بعد از تزریق اول احساس خوش آیندی نسبت به اثر تزریق دارند ولی در جلسات بعدی احساس می کنند اثر تزریق کم شده که البته این طبیعی است زیرا در تزریق اول چون عضلات قبلا بکر بودند و همیشه در انقباض بوده اند، پس از تزریق اول به دلیل فلج شدن عضلات مربوطه احساس جدید و خوش آیندی را بیماران عزیز تجربه می کنند به خصوص افرادی که میگرن دارند، این دسته از افراد تا مدتی که اثر دارو وجود دارد کاهش چشمگیر در درد میگرن خود را احساس می کنند و این باعث می شود که این افراد راغب شوند تا دفعات دیگری هم تزریق بوتاکس را انجام دهند.

آیا هر فرد مدعی تزریق بوتاکس قابل اطمینان است؟

به نظر من تزریق بوتاکس یک کار کاملاً تخصصی است و حتماً می بایست توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود و هرگز تزریق آن را توسط افراد غیر پزشک توصیه نمی کنم و بیماران در صورت انجام چنین تزریقاتی ممکن است دچار عوارضی مثل افتادگی پلک شوند که ممکن است تا ماه ها، آن ها را درگیر کند.

توضیحاتی در مورد چرایی بهتر بودن استفاده از دیسپورت :

دیسپورت شامل توکسین بوتولینوم است که توسط شرکت انگلیسی ” ایپسن” تولید می شود و در آوریل 2009 توانست تاییدیه اداره غذا و داروی امریکا  FDA )  )را بگیرد. یکی از وظایف این اداره بررسی کارآیی و نیز عوارض احتمالی داروها و صدور اجازه عرضه آنها در امریکاست .

 اگر دارویی بتواند آزمایشات سخت مربوطه را پشت سر بگذارد، می توان تا حد زیادی به سلامت آن اطمینان داشت. گروهی از داروها یا مکمل ها در این بررسی ها مورد قبول واقع نشده و اجازه عرضه در امریکا را پیدا نمی کنند . اکثریت قریب به اتفاق داروها و مکمل ها یا وسایل درمانی که در کانال های ماهواره ای فارسی زبان تبلیغ می شوند از این دسته اند که سازندگانشان حتی فکر گرفتن مجوز از     FDA را هم نمی کنند ؛ ولی جالب آنکه درتبلیغات دروغین شان بعضا” خود را دارای مجوز ” اف دی ای ” معرفی کرده و بسیاری از بینندگان ( حتی بعضی افراد تحصیل کرده ) را مسحور و مشتاق می کنند . ظاهرا” برخی گردانندگان کانال های ماهواره ای، تنها به جنبه اقتصادی کار خود توجه دارند و به غیر واقعی بودن محتوای برنامه ها یا آگهی ها اهمیتی نمی دهند.

باید توجه داشت که این گونه محصولات باید توسط شرکت های معتبری تولید شوند که قبل از عرضه هر محصول، مطالعات و آزمایشات گسترده ای انجام داده وپس از حصول اطمینان از سلامت و کارآیی محصول خود واخذ مجوز از مراجع معتبر نسبت به عرضه آنها اقدام می کنند. بدیهی است که انجام اینگونه مطالعات و آزمایشات نیازمند سرمایه گذاری های عظیمی است وبه همین دلیل از عهده هرکسی برنمی آید.