تزریق فیلر هیالورونیک اسید(ژل)

تزریق فیلر هیالورونیک اسید(ژل)

هیالورونیک ها یکی از انواع پرکننده های پوستی می باشند که به عنوان ایمپلنت های تزریقی ، فیلر یا پرکننده های چین و چروک نیز شناخته می شوند؛ با سوزن به پوست تزریق می شوند و برای جوانسازی پوست برای اصلاح نقایص بافت نرم صورت از جمله چین و چروک های متوسط ​​و

و حجم دهی لب و گونه ، اصلاح فرم بینی استفاده میشوند .

بیماران ممکن است به بیش از یک تزریق نیاز داشته باشند تا اثر صاف کننده و پرکننده مطلوبی بدست آورند. نتایج موفقیت آمیز تزریق ژل به سلامت پوست ، مهارت پزشک و مقدار و نوع ژل استفاده شده بستگی دارد. مدت دوام و ماندگاری نتایج نیز به ماده پرکننده استفاده شده و ناحیه تزریق بستگی دارد.در این مرکز از بهترین برندهای فیلر مورد تائید وزارت بهداشت استفاده می شود .

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس :

تفاوت بین دو روش باعث می شود نتوانیم آنها را به جای یکدیگر بکار ببریم.

تزریق بوتاکس و ژل هر دو روش سرپایی ساده هستند که معمولاً بدون بیهوشی و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شوند. بوتاکس و پرکننده های پوستی با استفاده از سرنگ به ناحیه هدف تزریق می شوند.تزریق بوتاکس باعث مسدود شدن سیگنال های عصبی عضلات نزدیک چین و چروک ها می شود. بعد از فلج شدن عضله ، در بعضی موارد چین و چروک ها ی پویا کاهش می یابد یا حتی کاملا از بین می رود. تزریق ژل با حجم دهی و پر کردن مناطقی که به آنها تزریق می شود سبب صاف تر دیده شدن تزریق فیلر و ژل هیچ تاثیری روی عضلات ندارند ، برخی مطالعات نشان می دهد که ممکن است تولید کلاژن را نیز تحریک کنند.

از پرکننده های پوستی میتوان  برای درمان چین و چروک های ساکن و ایستا به دلیل از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست ایجاد می شوند ، استفاده کرد. تزریق ژل می تواند درمان موثری برای چین و چروک اطراف دهان و گونه ها ، حجم دهی لب ها و  افزایش تقارن ویژگی های صورت باشد. نتایج هر دو روش ممکن است از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد ، درنهایت هر دو روش بسیار موثر در نظر گرفته می شود. اینکه پس از تزریق هر دو ماده شما ظاهری طبیعی خواهید داشت یا نه به فاکتورهای زیادی از جمله مقدار مواد تزریقی استفاده شده و تجربه پزشک بستگی دارد.

موارد منع استفاده از ژل :

  • دوران حاملگی و شیردهی
  • وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق
  • اختلالات خونی و انعقادی
  • برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی
  • نقص ایمنی
  • ویتیلیگو و اگزمای پوستی
  • سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی

برندهای مورد استفاده در کلینیک دکتر قلی زاده :

ژوویدرم فرانسه ، سیتوسیال فرانسه ؛ پرفکتا فرانسه ، نورامیس کره .

 نواحی تزریق ژل جهت مادلینگ صورت :

فک ، گونه ، خط گونه ، خط خنده ، بینی ، زیر چشم ، لب ، چانه ، شقیقه ، خط اخم